Областният управител Ива Радева преряза лентата при откриването днес на новия STEM - център по проект „Училищна среда“ – пространство за иновации и вдъхновение в Професионална гимназия по електроника „Джон Атанасов“ - Стара Загора.
В откриването участваха и Иванка Петкова - старши експерт по образование и обучение в областта на професионалното образование в Регионалното управление по образованието /РУО/ Стара Загора, директорът на училището Десислава Костова, бившият директор, при който е стартирал проекта – инж. Начо Начев и Станимира Димитрова, началник отдел „Образование и младежки дейности“ в Община Стара Загора.
Центърът е създаден с мисията да развива уменията на учениците в областта на науката, технологиите, инженерството и математиката, като съчетава съвременно оборудване, интерактивно обучение и практически дейности, стана ясно при откриването.
Преди официалната част художествено – музикална програма въведе гостите в тържеството с изпълнения на деца от актьорската формация на ОУ „Кольо Ганчев“ и фолклорната група на ПГЕ „Джон Атанасов“ с ръководител Силвия Василева.
Идеята на новия център е да се превърне в пространство за изграждане чрез обучение на ключови умения на бъдещето - насърчаване на креативността на учениците, умения за решаване на проблеми и работа в екип. STEM – центърът дава възможност на гимназистите да провеждат експерименти по физика, химия и биология, да развиват логическо мислене и математически умения, да работят по реални проекти и инженерни предизвикателства и да усвояват знания по програмиране и нови технологии.
Ученици, учители и гости след официалната част разгледаха обновената база, където се запознаха отблизо с иновативните възможности на откритото днес учебно пространство.